REQ-10020379
Αυγ 29, 2024
Romania

Περίληψη

Novartis caută un tehnician la locația Târgu Mureș. Căutăm un tehnician motivat, pentru a se alătura echipei noastre din Târgu Mureș. Dacă sunteți pasionat de domeniul tehnic și sunteți dornic să vă dezvoltați cariera într-o companie de top în industria farmaceutică, atunci aceasta este o oportunitate perfectă pentru dumneavoastră.

About the Role

Responsabilitati principale:

  • Realizarea lucrărilor de remediere a defecțiunilor de la instalații și utilaje astfel încât procesul de producție să se desfășoare în condiții normale;
  • Realizarea lucrărilor de montaj / demontaj utilaje și instalații;
  • Executarea lucrărilor de întreținere preventivă și reparații capitale a utilajelor și a instalațiilor;
  • Reglarea utilajelor pentru o funcționare optimă si conforma cu cerintele interne;
  • Depanarea primară în caz de defecțiuni;
  • Lucrul cu documentații tehnice, identificare componente;

 Cerinte:

  • Studii medii în domeniul electromecanic/automatizari;
  • Cunoștințe de mecanică in principal, binevenite si cunostinte de electricitate de joasa tensiune, automatizări, pneumatică;
  • Experiența în domeniul întreținerii și reparării echipamentelor industriale constituie un avantaj;
  • Cunoștințe medii de operare PC (pachet Office);
  • Limba engleză la nivel mediu

Profilul candidatului:

  • Spirit practic și foarte bune abilități tehnice;
  • Comunicare eficientă si spirit de echipă;
  • Abilitati de auto-organizare și planificare;
  • Flexibilitate, proactivitate;
  • Disponibilitate pentru lucrul în 3 schimburi sau schimburi de 12h;
  • Viteza de reacție și capacitatea de a lua decizii conform regulamentelor interne;
  • Capacitate de identificare si prevenire a posibilelor erori de functionare a echipamentelor;

Oferim:

  • Acces la cunostinte de specialitate legate de post;
  • Dezvoltare profesionala prin acces permanent la instruiri;
  • Pachet salarial aliniat cu politicile interne si piata muncii din Romania;
  • Beneficii in baza unui contract colectiv la nivel de unitate;
  • Suportul echipei si managerului direct in vederea unei integrari eficiente;

Why Novartis: Helping people with disease and their families takes more than innovative science. It takes a community of smart, passionate people like you. Collaborating, supporting and inspiring each other. Combining to achieve breakthroughs that change patients’ lives. Ready to create a brighter future together? https://www.novartis.com/about/strategy/people-and-culture

Join our Novartis Network: Not the right Novartis role for you? Sign up to our talent community to stay connected and learn about suitable career opportunities as soon as they come up: https://talentnetwork.novartis.com/network

Benefits and Rewards: Read our handbook to learn about all the ways we’ll help you thrive personally and professionally: https://www.novartis.com/careers/benefits-rewards

Operations
Innovative Medicines
Romania
Targu Mures
Technical Operations
Full time
Regular
No

Novartis is committed to building an outstanding, inclusive work environment and diverse teams' representative of the patients and communities we serve.

A female Novartis scientist wearing a white lab coat and glasses, smiles in front of laboratory equipment.

Tehnician Intretinere